Zwężona szpara stawu skokowego

Szpara stawu skokowego zwężona.Znaczna osteofitoza brzeżna i sklerotyzacja krawędzi stawowych kości. Struktura kostna miernie osteoporotyczna. Co to oznacza? Noga boli,nie mogę chodzić ,ciągle skręcałam stopę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis ten wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w stawie. Sugerowałbym kontrolę u ortopedy.

Dzień dobry

Rzeczywiści wynik badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego. Natomiast częste skręcenia stawu skokowego wskazują na jego przewleklą niestabilność. Przewlekła niestabilność może właśnie prowadzić do powstawania zmian zwyrodnieniowych. Konieczna jest pilna konsultacja.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, ortopeda, traumatolog

Opis badania RTG wskazuje na chorobę zwyrodnieniową stawu skokowego. Czy wcześniej dochodziło do skręceń tego stawu? Czy było ich wiele? Czy subiektywnie staw był niestabilny. Jeśli tak, najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu rzeczy jest przewlekła (najczęściej pourazowa) niestabilność stawu skokowego. Wskazana będzie wizyta u lekarza ortopedy specjalizującego się w leczeniu stawu skokowego.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu