Związek bólu bioder z bólem kolan i barków

Miałem wybity prawy bark. Od dwóch lat nie było zwichnięcia, ale staw mocno boli. Zaczął mnie boleć też drugi staw barkowy, stawy kolanowe - kolana (miałem zapalenie stawów lewej i prawej nogi miesiąc temu). Teraz doszedł jeszcze ból bioder - stawów biodrowych Boli, kiedy siedzę ale jak chodzę to okropnie. Nie wiem co to może być ? Czy ból bioder ma związek z bólem barków i kolan, czy to może miażdzyca. Co robić ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe stawów obwodowych najpewniej nie mają związku z miażdżycą. Może być to natomiast wynik schorzeń zapalnych, autoimmunologicznych jak i procesów zwyrodnieniowych. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty ortopedy lub reumatologa.