Związek na odległość a możliwe problemy

Witam, od blisko 2 lat jestem w związku na odległość. Razem z partnerem planujemy wspólną przyszłość, a rozłąka za jakieś 2 miesiące dobiegnie końca. Jednak ostatnimi czasy tęsknota bardzo daje mi się we znaki, a całą flustracje i żale przelałam na partnera w czasie jego ostatniego urlopu. Wiem, że bardzo zraniłam mojego ukochanego.Spowodowało to dość poważny kryzys. Proszę o radę jak spróbowć odbudować relację i jak radzić sobie z rozdzierającą tęsknotą.

W razie potrzeby zachęcam do konsultacji z psychologiem, z którym przyjrzy się Pani swoim schematom zachowania, myślenia i interpretowania zachowań partnera, a także możliwościom zmiany.

Witam Panią!

Bycie w związku, podczas gdy oboje żyjecie w zupełnie różnych miejscach, może być trudnym wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że powinniście się poddawać i skreślać Waszą relację. Taka sytuacja może być świetnym sprawdzianem dla Waszego uczucia.
Związek na odległość może prowadzić do tego, że między zakochanymi utworzy się głęboka więź, ponieważ takie pary mają tendencję do częstszego dzielenia się osobistymi myślami i uczuciami. Chęć zbliżenia się do siebie pomimo odległości motywuje obie strony do większego zaangażowania i starań o utrzymanie związku.
Nawet, jeśli fizycznie nie możecie być akurat razem, to nadal jest możliwe, byście dzielili ze sobą miłe chwile. Możecie, np. wybrać film, który obejrzycie w tym samym czasie i potem podzielicie się wrażeniami. Dzięki nowoczesnej technologii komunikacyjnej możecie się nawet umówić na wspólny posiłek. Takie wspólne czynności, pomimo odległości, pomogą Wam poczuć się bliżej siebie.
Związek na odległość może prowadzić do nieporozumień zwłaszcza w sytuacji konfliktowej. Zaletą jest fakt, że oboje macie czas na przemyślenie sytuacji i swojego zachowania. Możecie, np. umówić się na omówienie konfliktu następnego dnia, by uniknąć niepotrzebnych i impulsywnych reakcji.
Dobrze będzie, jeśli ustalicie jak często i kiedy możecie ze sobą porozmawiać. Jednak nie powinniście oczekiwać, że druga stronaZwiązek na odległość będzie zawsze akurat wtedy dostępna. Wspólne oczekiwania powinny być jasne dla obojga partnerów, jednak liczcie się z tym, że nie mogą być one zawsze spełnione.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam, przeprosić za swoje zachowanie i starać się podczas kontaktów z partnerem być ciekawą, atrakcyjną osobą. W każdym związku zdarzają się trudne chwile, jeżeli ludzie się kochają to są zazwyczaj w stanie sobie wybaczyć.Pzodrawiam