Związek na odległość bez wiedzy matki

Nie wiem jak powiedzieć mamie o związku na odległość. Poznaliśmy się u mnie w mieście wakacje przez znajomych, zainteresowaliśmy się soba. Jesteśmy ze sobą ponad rok. Chcę aby przyjechał do mnie na sylwestra i na 18stkę, jak powiedzieć o tym wszystkim mamie. Zdecydowałam się dopiero teraz,mam dość życia w ukryciu,nie chcę mieć tajemnic przed nią. Boję się że będzie utrudniała nam kontakty, że bedzie przeciwna. W dodatku mieszkam z babcią, prosze o pomoc, jestem bezradna, nie wiem co robić.

Witam serdecznie,
Po prostu zdobądź się na szczerość z mamą. Powiedz jej w jakich okolicznościach poznałaś tego chłopaka, że utrzymujecie kontakt już ponad rok. Powiedz jej również, że chciałbyś mieć szansę, aby poznać go lepiej i żeby ona też go poznała. I wtedy zapytaj, co myśli o tym, aby on Ciebie odwiedził.
Zapewne Twoja mama będzie zaskoczona, gdyż przez rok ukrywałaś to w tajemnicy - właśnie ze względu na to jej pierwsza reakcja może nie być dla Ciebie zadowalająca. Jednak nie zniechęcaj się i próbuj jej spokojnie wszystko tłumaczyć.
Pozdrawiam

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Należy zacząć od szczerej rozmowy z mamą. A problemami martwić się jak się pojawią. Teraz martwisz się tym co mama może zrobić, wymyślasz negatywne scenariusze. To pochłania bardzo dużo energii i jest męczące. Porozmawiaj z mamą i zobacz się się będzie działo.

Witam
Rozumiem , że to trudna sytuacja dla Pani. Zaangażowała się Pani w związek , który stał się dla Pani ważny. Jeśli naprawdę ufa Pani partnerowi , widzi Pani z jego strony zaangażowanie w związek, uczciwe zamiary , starania by dobrze się czuła Pani w jego towarzystwie, warto bardzo delikatnie porozmawiać z mamą, , że poznała Pani wartościowego kolegę- przedstawić jego atuty i chciałaby Pani spędzić z nim sylwestra. Najlepiej zna Pani mamę, wie co jest dla mamy ważne i jak ją uspokoić , że to wartościowy chłopak wart zainteresowania, tym bardziej , że ma Pani już 18 lat i to naturalne , że spotyka się się Pani i próbuje tworzyć związek i ma Pani prawo spotykać się tym bardziej - w tym wieku z ważnymi dla Pani osobami
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoteraeputa
Anna Ręklewska