Związek na odległość - czy to ma sens?

Jestem z chłopakiem pół roku (związek na odległość) wszystko było super świetnie, do ostatniego razu kiedy przyjechał i powiedział mi, że związek na odległość nie ma sensu, że ta odległość jest za duża, że za rzadko się widujemy i on nie może tego znieść. Byłam z nim naprawdę szczęśliwa i nie wiem czy uszanować jego decyzję czy coś z tym zrobić. Przyjechał specjalnie żeby mi to powiedzieć, dał mi prezent z okazji zbliżających się świąt i powiedział żebyśmy zostali przyjaciółmi.

Myślę, że szanowanie drugiej osoby i jej decyzji jest ważne i stanowi priorytet. Chłopak otwarcie stwierdził, że chodzi o odległość i jest to dla niego zbyt duża trudność. Generalnie związki na odległość do łatwych nie należą - są dużym sprawdzianem dla obu osób. I zdarza się (wcale nie rzadko), że sprawdzian okazuje się zbyt trudny. W takiej sytuacji "robienie czegoś" musiałoby nieść za sobą duże zmiany i decyzje, jak np. przeprowadzka do jednej miejscowości. Jeżeli jesteś na to gotowa i partner również - wtedy polecam podejmować pewne kroki. Jeśli nie, to zmuszanie drugiej osoby by trwała w zwiazku na odległośc bez jej chęci niewiele wniesie. Pozdrawiam