Związek na odległość i brak zaangażowania

Jestem z M. od dwóch lat, w październiku zaczęliśmy studia w innych miastach. Nie jestem szczęśliwa, od około 6 miesięcy nie ma między nami chemii, rozmowy się nie kleją, prawie w ogóle za nim nie tęsknię. Ten związek zaczął mnie nudzić, zwłaszcza, że cały czas rozmawiamy o tym samym. Nie czuję się kochana, doceniona, potrzebna, mam wrażenie, że przeszkadzam mu w jego planach. Gdy mu o tym mówię, nic z tym nie robi. Jak to zmienić? Nie chcę kończyć związku.

Witam. Wygląda na to, ze jeszzce nie jest sama PAni pewna czego chce, na prewno z czasem zorientuje się Pani oraz Pani partner czy chcecie być razem
Magdalena Brabec

Wygląda na to, że podobnie Państwo to widzą i żeby to zmienić potrzebna jest praca obojga. Odnalezienia na nowo tego, co Was łączy, zaakceptowania tego, co dzieli, odszukania wspólnych radości, zajęć, tematów, przyjrzenia się wartościom, porozmawianiu o planach życiowych i poszukaniu punktów wspólnych. Są Państwo w momencie, gdy "zakochanie" już się skończyło, a nie są Państwo pewni czy przeszło w miłość czy po prostu wygasło. To ważne pytanie i warto poświęcić mu trochę czasu.
Pytanie też czemu- pomimo braku poczucia szacunku, docenienia, miłości, nie chce Pani kończyć związku? Być może jednak jakaś część Pani nadal kocha partnera? Albo boi się Pani np samotności, odrzucenia i trwa w czymś, co Pani nie satysfakcjonuje? Warto sobie zadać pytanie- co mnie trzyma w tym związku? A co namawia mnie do zakończenia go?