Związek na odległość i wymówki dziewczyny

Jestem w związku na odległość. Studiujemy w dwóch różnych miastach, rzadko się widujemy, a ostatnio moja dziewczyna nie ma dla mnie czasu. Kiedy u siebie to traktuje mnie jak wroga i wymyśla różne wymówki, żebym do niej nie przyjeżdżał. Stworzyła tam swój świat i nie chce mnie do niego wpuścić, bo uważa, że ja go zniszczę. Nie chce żebym przyjeżdżał chociażby dlatego, że idzie na imprezę. Ostatnio przez to cały czas się kłócimy.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam.
Taka sytuacja, kiedy mieszkacie kiedy dwie osoby zamieszkują osobno, jest trudną próbą dla każdego związku. Nie każdy tą próbę przechodzi zwycięsko. jeśli Panu bardzo zależy na dziewczynie, to proszę z nią rozmawiać i dowiedzieć się o co chodzi. Może ma dużo nauki, może wpadła w wir towarzyskich spotkań. Bez rozmowy nie dowie się Pan jaka jest prawda. Może należy zastanowić się, czy nie warto, dla dobra związku jeśli Wam na tym zależy, zamieszkać razem
Pozdrawiam
Agata Dusza