Związek na odległość i zamknięta postawa dziewczyny

Witam. Mam problem z moją dziewczyną. Jest ode mnie dwa lata młodsza. Żyjemy w związku na odległość. Mieszka ode mnie 75km. Ostatnio o niczym nie chce mi mówić. mówi ze mi ufa i wgl. ale gdy jest jej smutno czy cos i sie pytam to slysze ze malo wazne, nie wazne itp. Nwm co robic. Nie mam doswiadczenia w zwiazkach. Ja zawsze o wszytstkim jej mówie. Wiec nwm skad taka reakcja z jej strony. Martwie sie o nia. Nwm jak mam ja pocieszac i wgl skoro nic mi nie chce mowic. Nwm co robic. Pomocy!

Witam,

Obawiam się, że jednym sposobem w jaki Pan może pomóc swojej dziewczynie to próby porozmawiania z nią. Jeśli ktoś nie powie co go męczy i o co chodzi, niezwykle trudno mu pomóc czy wspólnie rozwiązać jakiś problem. Po prostu nieraz nie da się domyśleć. Rozumiem, że może być Panu bardzo trudno znosić niepewność co do tego co się dzieje i martwić o nią nie wiedząc o co chodzi. Być może jest taka możliwość, by o tym porozmawiać, jak Pan się czuje widząc jej smutek, przeżywając być może bezradność, niepokój, niepewność, że nie jest to Panu obojętne co się z nią dzieje...

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Pana. Z pewnością odległość między Wami nie ułatwia prób wyjaśnienia co się dzieje. Proszę pamiętać, że poziom otwartości u osób będących w związku może być różny. Pan jest gotowy jej o wszystkim mówić, ale może ona nie jest bo inaczej pojmuje otwartość. Taka różnica o niczym złym nie musi świadczyć. Napisał Pan, że nie ma doświadczenia w związkach. Może osoba młodsza od Pana o dwa lata jest jeszcze mniej doświadczona. Może potrzebujecie poznawać się i nabierać doświadczenia. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/