Związek na odległość od pół roku i chęć zerwania

Jestem z chłopakiem pół roku (związek na odległość) ale coraz mniej do niego czuje. Od ok. miesiąca cały czas próbuje zerwać ale nie potrafię bo szkoda mi go jest ponieważ wiem że bedzie bardzo smutny.

Dzień dobry!

Jest niemal pewne, że chłopak będzie smutny, ponieważ rozstanie jest smutnym wydarzeniem. Nie mniej jednak, każdy człowiek doświadcza kilku rozstań - i bycia pozostawionym i pozostawienia kogoś. To naturalna część życia i relacji międzyludzkich.

Pozdrawiam!

Jeżeli jest Pani przekonana do decyzji to proponuję nie zwlekać z jej podjęciem. Lepszy chwilowy smutek niż brak satysfakcji przez resztę życia.

Witam. Rozstania zazwyczaj bywają trudne i może towarzyszyć im smutek. Mimo to są potrzebne, jeżeli ze związku nie czerpiemy radości i satysfakcji. Gdy zamknie pani dany rozdział w życiu wówczas z nową energią możne pani zaangażować się w coś nowego. Również nie powinna pani brać odpowiedzialności za cudze uczucia i ochraniać chłopaka by nie doświadczył smutku. Nie jesteśmy w stanie ochraniać innych przed ich własnymi uczuciami. Może pani jedynie z odpowiednim wyczuciem poinformować chłopaka o rozstaniu.
Pozdrawiam.

Dzień dobry. Rozstanie będzie prawdopodobnie trudne i dla Pani i dla chłopaka. Moim zdaniem lepiej to jednak zrobić teraz niż za jakiś czas. Skoro czuje Pani, że uczucie wygasło nie ma sensu tego ciągnąć. Za jakiś czas i Pani i partner będziecie mogli nawiązać nową relację. Pozdrawiam