Związek nerwowości z podwyższoną prolaktyną

od pewnego czasu mam straszne nerwy , wystarczy że coś się dzieje wokół mnie i jakby adrenalina skacze , trzęsą mi się ręce , puls szaleje , nie potrafię logicznie myśleć , po chwili emocje opadają i mogę znów być sobą , czy to może mieć związek z hormonami? mam podwyższoną prolaktynę , wyszło kilka razy w badaniach i tostosteron TSH w normie , wina hormonów czy przewlekły stres w jakim żyję ?

Wiązałabym to raczej ze stresem, napięciem emocjonalnym i trudnością w poradzeniu sobie z nadmiernym obciążeniem psychicznym. Zachęcam do konsultacji psychologicznej i w razie potrzeby podjęcia psychoterapii.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Oczywiście hormony mogą mieć wpływ na nasz nastrój, jednakże wpływ prolaktyny jest raczej marginalny. Skoncentrowałbym raczej na skorzystaniu z poradnictwa psychologicznego aby zniwelować objawy.

Pozdrawiam.