Związek z alkoholikiem niepijącym od 18-tu miesięcy

Witam potrzebuje odp. Jestem w związku z alkocholikiem nie pijacym od 18tu miesięcy przestał pić bo zdrowie mu wysiadlo .nie uczestniczy w żadnych mitingach .wyprowadzilam się z domu 3mc temu bo nie dało się tak żyć bez marzeń ,potrzeb uczestniczenia w życiu rodzinnym .zgłosił się na terapię indywidualną jak odeszlam .a teraz mam dylemat bo jest mi go żal a ja chcę żyć normalnie potrzebuje miłości ,opieki itp a to ja byłam opiekunką i nie wierzę w reinkarnacje bez wsparcia czy się mylę ?

Trudno o udany i stabilny związek, gdy kierujemy się motywem "bo jest mi go żal". Ma Pani rację, że z uzależnienia od alkoholu trudno jest wyjść bez profesjonalnego wsparcia. Terapia jest niezbędna. To że partner zgłosił się na terapię po Pani odejściu, to dopiero pierwszy krok. W tej terapii trzeba jeszcze wytrwać i ją zakończyć. Należy też pamiętać, że choroba alkoholowa jest chorobą dożywotnią. To że ktoś jakiś czas wytrwał w abstynencji nie daje gwarancji, że do nałogu nie powróci. Przy czym 18 miesięcy to jest jeszcze dość krótki okres. Proponuję, aby Pani również skorzystała z psychoterapii, aby poukładać sobie pewne sprawy i odpowiedzieć na wiele pytań.

Witam, zarówno Pani nieufność jak i wątpliwości są jak najbardziej uzasadnione.Choroba alkoholowa to bardzo poważna sprawa bez profesjonalnego leczenia Pani mąż z dużym prawdopodobieństwem prędzej czy póżniej wróci do uzależnienia. Jeżeli zależy Pani na normalnym szczęśliwym życiu, proszę skorzystać z oferty dla żon alkoholików, którą proponują specjalistyczne Poradnie w Pani miejscowości, spotkania z psychologiem lub udział w grupach wsparcia pomogą Pani uporządkować myśli i poradzić sobie z wewnętrznymi dylematami i emocjami. Pozdrawiam