Związek z chłopakiem cierpiącym na depresję

Witam, od 2 miesiecy spotykam się z chłopakiem leczącym się na depresję. Od tygodnia widzę u niego spadek nastroju, odmawia spotkania, nie dzwoni... Mówi, ze czuje się fatalnie i nie ma na nic siły...Jak mogę mu pomóc skoro mamy teraz ograniczony kontakt? Rozumiem, że nie ma sensu naciskać na spotkania tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość? Jak długo może trwać taki epizod w trakcie leczenia?

Witam
Osoba cierpiąca na depresję jest smutna, nie jest w stanie wykrzesać
z siebie energii do działania. A nawet jeśli potrafi, to robi to z dużym wysiłkiem, czuje się niepotrzebna.
Czarno widzi swoją przyszłość. W stanach najgłębszego obniżenia nastroju może dojść wręcz do pojawienia się myśli i tendencji samobójczych.
Długość trwania epizodu? Różnie – 3 tygodnie, 3 miesiące
W terapii depresji stosuje się dwa podstawowe środki:
leczenie farmakologiczne oraz psychoterapię.
Zachęcam do przekonania (możliwe, że zaprowadzenia) chłopaka
do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, długość trwania takiego epizodu może być bardzo różna w zależności od osoby, rodzaju depresji oraz formy leczenia. Ważne aby partner pozostawał w leczeniu psychoterapeutycznym. Pozdrawiam.

Witam Panią. Moim zdaniem kluczową kwestią jest czy proces leczenia Pani chłopaka odbywa się pod okiem specjalistów. To gwarantuje, że objawy nie będą się pogłębiać a proces leczenia nie będzie zbyt długi. Jednak każdy człowiek jest inny a zatem proces dochodzenia do poprawy zdrowia może być różny. Jeśli ma Pani możliwość kontaktu z rodziną swojego chłopaka może się Pani upewnić czy on otrzymuje niezbędną pomoc specjalistyczną. Reszta nie jest od Pani zależna. Jednak u osoby chorującej na depresję trzeba brać pod uwagę, że to co dzieje się w obecnej sytuacji może się powtórzyć. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/