Związek z chłopakiem uzależnionym od hazardu

Jestem z chłopakiem, który cierpi na nerwicę lękową - był uzależniony od hazardu. Na początku znajomości wszystko rozwijało się dobrze, od początku wakacji choroba zaczęła się nasilać. Odbiło się to na naszych relacjach. Zawsze pełna byłam jego uczuć, teraz bywa niemiły, mówi o tym, że jego uczucia wygasły, po krótkim czasie przeprasza, lecz czuję, że to nie to samo. Ma moje pełne wsparcie, wkrótce zaczyna terapię. Czy mogę mieć nadzieję, że kiedy się polepszy, nasze relacje wrócą do normy?

Jednym z celów terapii będzie naprawa jego relacji interpersonalnych. Z drugiej strony natomiast Państwa relacja może pomagać w jego leczeniu. Jeśli Pani partner zaangażuje się w terapię to jest nawet szansa że będzie lepiej.

Dobrze, że Partner ma Pani wsparcie. Proszę jednak dbać o siebie, chronić siebie.
Warto wiedzieć, że hazard ma dewastujący wpływ na związki.
A nawrót takich zachowań jest możliwy.
Możliwe jest życie "w trzeźwości", ale wymaga to stałej czujności i pracy osoby skłonnej do zachowań ryzykownych.
Pozdrawiam. JW, Poznań.