Związek z dziewczyną, która chce popełnić samobójstwo

Witam . Moja dziewczyna od dłuższego czasu próbuje popełnić samobójstwo , raz prawie jej się udało i cudem uratowano ją . Cały czas uważa że jej życie już straciło sens , nie radzi sobie z problemami , czuje się pozostawiona sama sobie . Gdy podczas prania Jej spodni wypadła z kieszeni żyletka , zapytałem się czy tnie się . Wybuchła straszną agresją w stosunku do mnie. Miewa czasem takie momentu w których płacze cały czas i jednocześnie kaleczy się. Jak mogę jej pomóc i odciągnąć od samobójstwa?

Witam serdecznie,
Mów jej i pokazuj, że jest potrzebna Tobie, że jest kochana i są osoby, którym na niej zależy. Jeśli chce się Tobie wyżalić - słuchaj jej uważnie, bez oceniania i postaraj się jej pomagać w rozwiązaniu problemów, które ma. Unikaj komunikatów w stylu "weź się w garść". Nie zmuszaj jej do niczego, ale mimo wszystko namawiaj do tego, aby porozmawiała z psychologiem. Nie napisałeś nic o jej sytuacji rodzinnej - ale może warto byłoby porozmawiać z jej rodzicami?
Pozdrawiam

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Pana dziewczyna potrzebuje pomocy specjalisty. Pan ze swojej strony powinien jak najwięcej rozmawiać ze swoją dziewczyną aby zrozumieć co ja gnębi i aby po prostu być z nią jak najbliżej. Jeśli zauważy Pan, że jej stan ulega pogarszaniu lub jeśli jej zamiary staną się bardziej realne, proszę natychmiast zawieźć ją do najbliższego szpitala psychiatrycznego.
Pozdrawiam
Agata Dusza