Związek z kobietą uzależnioną od zakupów

mam pytanie do pani. co mam zrobić zakochałem sie w kobiecie która kupuje ubrania na umur nonstop. poprostu i mnie zaczeła atakować ażebym jej kupował ubrania buty itp. a ma już tego o boże no dużo. i druga rzecz niechce ani sexu ani pieszczot tylko ażebym jej kupował. bardzo proszę o odpowiedz bo niewiem co mam zrobić a bardzo ją kocham. z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.

Mgr Marta Patoka

Witam,
Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerką. Warto, aby Pan przekazał jej w spokojnej rozmowie, co myśli na temat jej zachowania oraz powiedział o swoich potrzebach, w tym także seksualnych. Szczera rozmowa być może pozwoli Państwu na osiągnięcie kompromisu.
Pozdrawiam

Uzależnienia behawioralne są formą uzależnień, dlatego warto, żeby dziewczyna skorzystała ze specjalistycznej pomocy ośrodków terapii uzależnień. Pozwolą one poradzić z regulowaniem napięcia emocjonalnego innymi metodami niż zakupy, a także doświadczać adekwatnie emocji, przeżywać je, wchodzić w satysfakcjonujące relacje itp.