Związek z mężczyzną, który ma problem z erekcją

Witam Ma pytanie natury emocjonalno - eksualnej. Od pół roku jestem w zwiazku z mezczyzna ktory ma problem z erekcją. Byl u lekarza ktory przepisal mu preparat wspomagajacy i po jego zazyciu jest prawie normalnie. Współzyjemy bardzo rzadku gdyz rzadku sie widujemy. Partner często sie masturbuje, gdyz w ten sposob odreagowuje brak seksu, stres. Rozmawiamy o tym problemie, gdyz wywoluje to napiecie, stres u mnie u niego podczas stosunku bez tabletki. To rozwiazanie na krotko. Co dalej?

Dzień dobry!

Zaburzenia erekcji dotykają dużej grupy mężczyzn, ale różne są jego przyczyny. W zależności od tych przyczyn stosuje się różne leczenie - np. uregulowanie poziomu hormonów czy redukcję nadwagi.
Jest jednak grupa mężczyzn, dla których właściwą formą leczenia jest właśnie przyjmowanie leków wspomagających uzyskanie i utrzymanie erekcji. Często mogą być one przyjmowane przez lata i nie powodować skutków ubocznych, a dawać udane życie seksualne.
Leczenie zaburzeń erekcji, obok farmakoterapii, często opiera się także o psychoterapię lub terapię pary. Taką drogę również możecie Państwo rozważyć, szczególnie jeśli pojawia się masturbacja dla rozładowania stresu, napięcia emocjonalnego, a nie seksualnego.
Istnieje także możliwość zmiany formy stosowania leku - zamiast przyjmowania tabletki przed planowanym stosunkiem, przyjmowanie mniejszej dawki leku na co dzień.
Wszystko to warto osobiście omówić z prowadzącym lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!