Związek z mężczyzną o 12 lat starszym

Witam, chciałabym poradzić się Państwa o jedną rzecz. Jestem z mężczyzną 12lat starszym, ja sama mam 21lat. On ma dziecko z poprzedniego związku, dogadujemy się, nie kłócimy, chyba że o jakieś błahostki. czasami mam wrażenie, że tylko ja się staram, czy możliwe jest że On boi się tak naprawdę ze mną być? i nie traktuje mnie na poważnie? byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź, z góry dziękuje.

Dzień dobry!

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest mężczyzna (czy jest starszy czy młodszy), może on mieć różne cechy osobowości, różne poglądy i różne nastawienie do życia i związku. W swoim pytaniu nie wspomina Pani o żadnej cesze czy przykładzie zachowania partnera. Jedynie "mam wrażenie, że tylko ja się staram". To znaczy, że partner się nie stara? Po czym Pani to poznaje? Czego Pani brakuje? Jak chciałaby, żeby zachowywał się inaczej? W różnych sytuacjach brak nadmiernego zaangażowania, niewielkie zaangażowanie może być rozumiane jako naturalne, "normalne", adekwatne do sytuacji - np. przy bardzo krótkim stażu związku, w szczególnie trudnej sytuacji życiowej itp. Może też być tak, że to, co odczytuje Pani jako brak zainteresowania i starań, to po prostu przejawy cech osobowości partnera - np. nieśmiałość, introwersji, wycofania, niechęci do nadmiernego i zbyt szybkiego pokazywania swoich uczuć na zewnątrz. Wiele osób funkcjonuje w ten sposób, ale potrafią mimo to być dobrymi partnerami, ponieważ mają wiele innych zalet. Jest jednak również możliwe, że mężczyzna nie jest gotowy/ nie ma ochoty na związek i rzeczywiście nie wiąże z relacją z Panią dłuższych planów.

Pozdrawiam!

Faktem jest, że z jakiegoś powodu poprzedni związek partnera się rozpadł, jest więc możliwe, że są z nim jakieś zranienia czy lęki.
W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa- powiedzenie o swoich uczuciach, wrażeniach, a także oczekiwaniach i potrzebach, pytanie o to samo drugą stronę. Szukanie wspólnych rozwiązań i możliwości. To także pozwala zobaczyć na ile jest możliwe bycie razem, motywacja obojga i zaangażowanie w relację.
Nie jest to zależne od różnicy wieku, raczej od indywidualnych doświadczeń i przeżyć, bagażu z którym wchodzimy w relację.