Związek z nerwowym partnerem

Nerwowy chłopak Witam . Jestem z moim chlopakiem prawie rok , mam 19 lat krzyczy wyzywa mnie wymysla historie o zdradach których nie było a gdy sie klocimy to on bierze leki nasenne bo mowi ze to uspokaja a tak na prawde sam nie wie wtedy co pisze : mahadsj coś w tym stylu !!! Kocham go bardzo namawialam na psychologa ale on nie chce o tym slyszec pomóżcie bo przez niego ja wpadne tez w depresje momentami jest dobrze a czasami nie mam siły do niczego nie radze sobie z tym

Dzień dobry!

Wobec niechęci partnera partnera do podjęcia terapii (która zdecydowanie jest konieczna, ale zawsze jest indywidualną decyzją dorosłego człowieka), sama może Pani skorzystać z pomocy terapeutycznej, aby lepiej zrozumieć swoją sytuację, rolę, którą przyjmuje Pani w tym związku, swoje reakcje na zachowania partnera itp. Jest to sytuacja doświadczania przemocy w związku, w której także warto przyjąć profesjonalną i życzliwą pomoc psychologiczną.

Pozdrawiam!

Myślę, że słusznie namawia Pani chłopaka do wizyty u psychologa. Widać że nie radzi sobie z emocjami, bądź kryje się za tym zachowaniem coś więcej. Niestety nie jest Pani ani ktokolwiek w stanie zmusić chłopaka do poszukania i skorzystania z pomocy specjalisty. Warto jednak zawalczyć o siebie i swój stan emocjonalny. Widzę, że bywa to dla Pani wyczerpujące. Proszę również rozważyć dla siebie jakieś wsparcie.

Twoje namowy żeby chłopak podjął terapię są jak najbardziej słuszne. Niestety bez jego zgody na podjęcie takiej terapii niewiele można zrobić. Chyba, że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia - wtedy można starać się o przymusowe leczenie w szpitalu.
Skoro sama odczuwasz, że niebawem "skończą Ci się siły", polecam abyś Ty zgłosiła się na konsultację z psychologiem. Pamiętaj, że to czego doświadczasz w tym momencie JEST PRZEMOCĄ psychiczną, na którą nie powinnaś się godzić. Podczas konsultacji psycholog zapewne poruszy temat Twojej motywacji do bycia w toksycznym związku i da Ci wsparcie. Walcz o siebie i nie dawaj sobą manipulować (branie przez chłopaka leków nasennych po kłótni jest niczym innym jak próbą manipulacji). Pozdrawiam.