Związek z osobą cierpiącą na nerwicę lękową

Witam.Czy osoba ze stwierdzoną nerwica lekowa powinna zakładać rodzinę?czy istnieje ryzyko że partnerowi wspierajacemu ja nie wystarczy sił?czy prowokowanie i sprawdzanie bliskiej osoby jest w takim stanie norma?jak funkcjonować z taką osobą w zwiazku?czy musi byc burzliwy?czy można wierzyc że kocha skoro kiedys byla z innymi tylko by miec męskie ramię przy sobie?czym osoba wychowana bez ojca się kieruje?czy to moze byc powód jej zagubienia?jak sprawić by czula się bezpieczna?

* "Program zmiany sposobu życia" - o schematach kierujących naszym zachowaniem i ich zmianie

* "Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach" - to z kolei o tym co robić, gdy partner doświadcza huśtawki emocjonalnej.

Myślę, że znajdziecie tam dużo odpowiedzi na pytania jak budować zdrowy związek.

Pozdrawiam!

Zachęcam gorąco do kontaktu z psychologiem. Otrzyma Pan odpowiedź na wiele pytań. Jak postępować, jak się odnaleźć w tej sytuacji
Pozdrawiam