Związek z partnerem bez miłości

Jestem od 2 lat w zwiazku,ktory byl troche na sile.(mama tak chciala zeby bylo mi latwiej w zyciu)Mam syna,nie pracuje i boje sie,ze bez tego partnera sobie nie poradze,ze matka bedzie gledzic.Wiem,ze to moje zycie,ale mam strach przed zyciem.Ten facet nie jest ojcem dziecka,jest jednak bardzo dobry dla mnie i syna.Nie czuje milosci po tym co stalo sie w moim ostatnim zwiazku.Kazdego dnia mecze sie z tym facetem,choc wiem,ze duzo mi pomaga rzeczowo.Nie zdradza mnie z inna.

Witaj,
nie wiem,na jakie pytanie oczekujesz odpowiedzi,więc jedyne,co proponuję,to zdiagnozowanie powodów istniejącej bierności i strachu,o którym piszesz,bo być może są następstwem sytuacji urazowej.Najbardziej jednak jest tutaj problematyczna sprawa dziecka,które wskutek Twojej niedojrzałości lub zagubienia potrzebuje zaufanego opiekuna,tak więc praca nad sobą jest obecnie tymbardziej ważna,że możesz stracić syna.
Zachęcam do skorzystania z profesjonalnych form terapii lub pomocy psychologicznej/np.w ramach opieki społecznej ,poradni psychologicznych,poradni prywatnych,organizacji pozarządowych,które zajmują się rodziną lub dziećmi.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza