Związek z uzależnionym od hazardu

Mój partner przez lata miał problemy z hazardem. Jesteśmy ze sobą rok, nie grał, mówił mi dużo o uzależnieniu, ale i tak byłam jego mało świadoma. We wrześniu zaczął znów grać i zaczął się horror. Okradał mnie, okłamywał potrafił zwyzywać, a z mojej strony dochodziło do rękoczynów. Trzy miesiące terroru i tragedii. Przebywa obecne na terapii w ośrodku zamkniętym, wraca za 3 tygodnie. Czy mamy szanse na stały związek? Ciągle boję się, że będzie dalej grał.

Dzień dobry!

Dla par z podobnym problemem to są właśnie dwa największe czynniki ryzyka - trudność z ponownym zaufaniem partnerowi, a także realne ryzyko powrotów osoby uzależnionej do hazardu.
Polecam, aby rozważyła Pani podjęcie własnej terapii i w zależności od Pani/ Państwa dalszych decyzji co do Waszego związku - także wspólnej terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!

Uzależnienie często jest choroba na całe życie, co nie oznacza niemożliwości budowania stałego, satysfakcjonującego związku. Zachęcam Panią do zgłoszenia się do ośrodka terapii uzależnień do grup dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych- pomoże to Pani poznać chorobę, trudności z nią związane, a także możliwości radzenia sobie.