Związek z uzależnionym od marihuany i alkoholu

Witam moja siostra zyje w zwiazku z facetem ktory pali marichuane oraz pije alkochol,wiem z ona tez popala i jest bardzo uzalezniona od niego samego.3 lata temu zmarla nam siostra w wieku 23 lat i mamy tylko ja nie mozemy patrzec jak sie stacza z tym czlowiekiem ,nie mozemy do niej dotrzec ...co mozemy zrobic?jak jej pomoc?nie chcemy stracic rowniez jej!!!!!!blagam pomozcie

Witam. Sytuacja w której Pani się znajduje jest bardzo trudna, nie może Pani zmusić siostry do leczenia, powinna to być jej decyzja. Może jedynie ja Pani zachęcać do podjęcia terapii. Zachęcam również Panią do kontaktu z psychoterapeutą,kontakt może taki Pani pomóc w trudnej sytuacji w której Pani się teraz znajduje. Pozdrawiam