Związek ze starszym mężczyzną i atak agresji

Dzień dobry pisze w sprawie mojej siostry od ponad roku jest w związku ze starszym mężczyzna on tez ma syna na początku było kolorowo. . Od pewnego czasu nie układa się im. Moja siostra uważa że jest zaniedbywana, spędza czas sama w ich mieszkaniu kiedy on oddał się w całości swojemu synowi z tego też wynikają kłótnie przychodzi do mnie dziennie żali się staram się pomóc ale nie wiem Juz jak. Mówi mi ze on ją obraża poniza przez co widzę ze ona zamiast odejść dalej się z większą siłą w to angażuje. dziś dostałam telefon od jej mężczyzny ze wpadła w jakiś szał zaczęła krzyczeć bic go nie umiałam jej uspokoić płakała ze chce dobrze ze go kocha ze sobie nie poradzi co ja mam zrobić? Uważam ze jest to toksyczny związek ale nie potrafię jej od tego odsunąć proszę o pomoc

Warto zachęcic siostrę do podjęcia psychoterapii. Pierwsza konsultacja z psychologiem pozwoli ustalić, czy powinna to byc psychoterapia indywidualna czy tez psychoterapia pary. Specjalista pomoże zrozumiec głębsze (emocjonalne i osobowosciowe) źródło trudnosci, a także poradzić sobie z nimi poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian. W tej sytuacji taka specjalistyczna pomoc jest najczęściej najszybszą i najskuteczniejszą metodą poradzenia sobie z kryzysem zwiazku i odzyskania satysfakcji z relacji lub też godnego rozstania się.

Witam Panią. W opisanej przez Panią sytuacji widzę dwie możliwości. Pierwsza to Pani siostra i jej partner mogą skorzystać z terapii, która jest adresowana do par. Taki rodzaj pracy daje możliwość by w obecności i z pomocą specjalisty wyrazić swoje potrzeby i oczekiwania oraz wypracować wspólnie sposoby ich realizacji. Drugi sposób to podjęcie indywidualnego kontaktu Pani siostry z psychologiem. Będzie tam mogła dokonać bilansu swojego związku. Jeśli pomimo problemów nadal w nim jest zapewne są jakieś korzyści z jej punktu widzenia. Będzie mogła również przyjrzeć się swoim emocjom (co one sygnalizują i jak sobie z nimi radzić). Proszę też uważać na siebie. Po tym co Pani napisała o swoich kontaktach z siostrą i jej partnerem mam obawy czy nie stała się Pani dla nich osobą od życzeń i zażaleń, która ma znaleźć dla nich skuteczne rozwiązanie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/