Zwichnięcie boczne w kolanie

3 m-ce temu zwichnęłam rzepkę w kolanie,zwichnięcie boczne.4 tyg maiłam szynę gipsową, potem założono ortezę i po dzień dzisiejszy w niej chodzę. kolano jest nabrzmiałe, powiedziano mi że są niewielkie ilości wody, ale nie trzeba nic z tym robić. Zrobiłam rezonans z którego wynika że nie chrząstka jest z dużymi ubytkami, nasilona chondropatia IV st.Ścięgno mięśnia czworogłowego z cechami entezopatii.Lateralizacja rzepki na 10mm,wiązadła o zachowanej ciągłości zmienione przeciążeniowo. Oper.w paź

Jeśli ma Pani operację w październiku, to teraz konieczna jest rehabilitacja przygotowawcza. Musi Pani odzyskać dobry zakres ruchu i siłę mięśni. Operacje też jest urazem, po którym siła i zakres ruchu się znacznie pogarszają.