Zwichnięcie dwóch palców u stopy

Mam zwichnięte dwa palce u nogi 2 i3 wyczuwalne pod skóra na stopie kości utrudniają mi chodzenie. Jestem po zabiegu na haluksa.Czy da się naprawić moja stopę , jeśli tak to gdzie zrobią to dobrze mam 57 lat mieszkam w woj małopolskim. O moim problemie dowiedziałam się dopiero po zdjęciu pantofla ortopedycznego.po zabiegu myślałam że moja stopa będzie sprawna.Niestety.Nie wiem gdzie mam szukać pomocy.Lekarz prowadzący powiedział mi że to skomplikowana sprawa i niepewna

Oczywiście, z tego co Pani pisze po operacji palucha koślawego doszło do rozwoju metatarsalgii i wtórnego zwichnięcia stawów MTP II/III. To dość typowa sytuacja i wymaga leczenia operacyjnego. Niestety operacja palucha koślawego to dość skomplikowana procedura ortopedyczna i dla dobrego wyniku wymaga jednoczasowej korekcji wszytskich deformacji (tzn. koślawości palucha, ew. operacji palców młotkowatych i płaskostopia poprzecznego a czasem również podłużnego). Tylko wtedy można osiągnąć optymalny wynik leczenia. Jeśli dla Pani Warszawa nie jest zbyt daleko zapraszamy do Poradni Chorób Stopy tel. 660-288-244.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu