Zwichnięcie rzepki a uprawianie sportu

Ile może trwać pełna regeneracja po zwichnięciu rzepki. Zwichnęłam rzepkę na początku kwietnia kolano nadal bardzo boli blokuje się strzela. Nie mogę biegać skakać nic ze sportem związane nawet z równią pochyłą mam wielki problem.Lekarze powiedzieli ze jest ok i będzie dobrze w lipcu a teraz jest sierpień i nadal jest masakrycznie a zbliża się rok szkolny i zajęcia wf... POMOCY
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W zależności od stopnia urazu, rekonwalescencja i powrót stawu kolanowego do pełnej sprawności może trwać nawet do kilku miesięcy. Leczenie dość często wymaga także rehabilitacji (ćwiczenia mięśnia czworogłowego uda) w celu wzmocnienia więzadeł stawu kolanowego. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę udać się do specjalisty ortopedy.