Mężczyzna , 26 lat Witam serdecznie pare dni temu skreciłem/zwichnołem noge diagnoza S93 - Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy noga została usztywniona na 10 dni w szynie gipsowej ,oje pytanie dlaczego noga mi w łydce puchnie bol wkostce z ledwoscia poruszm plcami w tej stopie pracuje jako górnik wiec bardzo duzo chodze po nierownym ile mnie czeka L4 ???  bardzo prosze o opinie dziekuje
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Bartosz Małek 68
Lek. Bartosz Małek Stażysta/Rezydent, Barlinek
Edytuj odpowiedź

Szanowny Panie,
Jeśli występuje u Pana obrzęk i ból w obrębie łydki, proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który oceni czy nie doszło do powikłań związanych z unieruchomieniem.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Skręcenie stawu – Skręcenie stawu polega na uszkodzeniu więzadeł stawowych w wyniku urazu, którego siła przekracza wytrzymałość więzadła, a zakres ruchu po urazie jest większy, niż pozwala fizjologia. Uszkodzenie może dotyczyć więzadeł stawowych, torebek stawowych i chrząstek stawowych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ortopedia i reumatologia

Skręcenie stawu

Skręcenie stawu polega na uszkodzeniu więzadeł stawowych w wyniku urazu, którego siła przekracza wytrzymałość więzadła, a zakres ruchu po urazie jest większy, niż pozwala fizjologia. Uszkodzenie może dotyczyć więzadeł stawowych, torebek stawowych i chrząstek...