Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie więzadeł i stawów kolana prawego

Witam. Lekarz ogólny stwierdził u mnie "Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie więzadeł i stawów kolana prawego", chirurg w szpitalu potwierdził na podstawie rendgenu, że jest skręcone. Za dwa dni idę do ortopedy na dokładną diagnozę. Mam dwa pytania. Czy obejdzie się bez operacji, jeśli nie zbiera się żaden płyn a ból nie jest aż tak silny? Drugie: Kolano jest bardzo krzywe i czy ono takie już pozostanie? Czy jest jakaś możliwość, żeby znów było symetryczne do drugiego?

Witam,
Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia, któregoś z więzadeł krzyżowych kolana. Rekonstrukcja jest możliwa jedynie operacynie zazwyczaj laparoskopowo. Symetryczność po zabiegu powinna powrócić.

Z opisu o krzywym kolanie jeżą się włosy (resztki) na głowie. Wprawdzie rtg jest bez zmian ??, ale uraz dotyczy najpewniej struktur wewnątrzstawowych i konieczna będzie dalsza diagnostyka: USG, MR i być może artroskopia. Ortopeda zdecyduje. Powodzenia.