Zwichnięcie stawu skokowego i opatrunek gipsowy

Witam. Od 1,5 tygodnia mam nogę w gipsie ponieważ w trakcie meczu siatkarskiego doznałem zwichnięcia stawu skokowego. Moje pytania są następujące: 1.czy można zdjąć gips i założyć ortezę lub coś podobnego? 2. Krwiaki są na palcach i chyba siniak podchodzi po kolano z tego co zauważyłem, czy to normalne? 3. PO zrobieniu zastrzyku Clexane w brzuch została górka któa znikła po jakiś 40 min ale czy mimo to lek zadziała bo mam pewne obawy. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,
Staw był zwichnięty? Domyślam się, że prędzej skręcony. Jeśli tak to:
1. można zdjąć gips i przejść na ortezę - decyduje o tym lekarz po badaniu,
2. krwiak po urazie jest rzeczą normalną, ważne by ocenić ukrwienie,
3. To podanie poskórne, lek będzie działać.
Pozdrawiam