Zwichnięty staw biodrowy I stopnia

witam miałem zwichnięty staw biodrowy 1 stopnia, spionowno mnie po miesiącu leżenia w łóżku w domu obecnie jestem 3 miesiąc na zasiłku rehabilitacyjnym jedyną rehabilitacje jaką otrzymałem było pole magnetyczne i ćwiczenia mięśni pośladków po wypadku pogorszyły mi się wyniki nadciśnienie cholesterol trójglicerydy wystąpiły bóle kręgosłupa lewej pachwiny i mięsni nóg. w związku z tym mam pytanie czy moja rehabilitacja nie powinna wyglądać troszkę inaczej?. dziękuję

Szanowany Panie, centralne zwichnięcie stawu biodrowego wymaga zastosowania poczatkowo ćwiczeń w odciążeniu (na wyciągu) w późniejszym okresie wzmacnających mięsnie posladkowe, przykręgosłupowe - ogólnie obręczy miednicznej. Ważne są równiez ćwiczenia pzreciwdziałajaće powstawaniu przykurczów w stawach - szcególnie w zakresie złamanej panewki stawu biodrowego.Po 3 miesiącach od złamania, o ile w kontrolnycvh badanaich rtg obraz zrostu jest prawdiłowy, powinen Pan spędzać na ćwiczeniach kilka godzin dziennie. Aktywności, o których wspomina Kolega powyżej sa jak najbardziej pożądane - zarówno jazda na rowerze jak i pływanie. Pozostały program ćwiczeń powinien Pan uzgodnić z rehabilitantem. Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia.