Zwidy przed oczami a stres i depresja

Witam od paru dni mam zwidy przed oczami. Pojawiają się dziwne punkty przed oczami a potem to mija. Czym to może być spowodowane? Dodam że ostatnio przechodzę trudny okres denerwuję się często i prawdopodobnie mam depresje.Czy to może być tym spowodowane? Bardzo proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej opisane objawy mają podłoże psychogenne. Omamy oraz urojenia mogą występować w przebiegu m.in. depresji. Powinna Pani niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty psychiatry. Do poradni leczenia zdrowia psychicznego w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

Jolanta Bratek Psychologia, Radom

Witam,
"zwidy" przed oczami mogą mieć różny charakter, różnie przebiegać i mieć różne podłoże. Przyczyn może być co najmniej kilka. Przede wszystkim należałoby się udać do lekarza neurologa,aby wykluczyć chorobę o podłożu medycznym (zaburzenie ośrodkowego układu nerwowego). Jeśli lekarz nie potwierdzi medycznych przyczyn owych "zwidów" , warto wtedy zasięgnąć porady innego specjalisty, np psychologa lub psychiatry. Może być to faktycznie spowodowane silnym stresem lub przebiegiem innego współwystępującego zaburzenia, jak depresji. Tak czy inaczej należy udać się do specjalisty, aby postawić odpowiednią diagnozę i otrzymać konkretne zalecenia.
pozdrawiam
JK