Zwiększenie dawki Euthyrox a poród

Witam Bardzo prosze o informajace o dawce euthryoxu. Moj lekarz jest teraz na urlopie i nie moge sie z nim skontkatowac. KJestem w 35tyg ciazy. Po miesiacu brania dawki 75 wynik sa nastepujace : TSH 2,64 , FT4 14,78pmol/l norma 12-22. FT3 2,33pg/ml norma 2-5. Czy dawka 87,5 jest odpowiednia?czy powinna byc jeszce zwiekszona do porodu? termin 20.09

Szanowna Pani,

Dawka, aby została dobrana precyzyjnie powinna być dobierana pod kontrolą lekarską, po zbadaniu Pani. Biorąc pod uwagę Pani wyniki badań może Pani samodzielnie spróbować zwiększyć dawkę o 12,5 ug, jednak tuż po urlopie powinna udać się Pani do lekarza, który ew. zaleci dalsze modyfikacje dawkowania.Kontrolne badania hormonów proszę wykonać po 2 tyg od zmiany dawki.

Pozdrawiam serdecznie

dr n.med. Marek Derkacz