Zwiększenie liczby kalorii a przybranie na wadze

Czy jedząc 3000 - 4000 kalorii można spokojnie przytyć kilka kilogramów w miesiąc?

Zachowując ok. 3000 kcal w ciągu dnia można przytyć ok. 2 kg kilogramów w ciągu jednego miesiąca. Jednak jest to bardzo indywidualna sprawa ile tych kilogramów będzie konkretnie.

Witam, niestety proces przybierania na wadze nie jest prosty. Trwać to może miesiącami. Aby zwiększyć zdrowo masę ciała powinno się na początku zwiększyć swoje zapotrzebowanie energetyczne o 500 - 600 kcal.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

To w dużej mierze zależy od Pana aktywności fizycznej, jeżeli jest Pan aktywny lub pracuje np. ciężko fizycznie ta liczba kalorii może być niewystarczająca. Jednym słowem to zależy od Pana całkowitej przemiany materii.