Zwiększona ilość leukocytów w moczu w ciąży

Jestem w 11 tygodniu ciąży i niedawno robiłam badania moczu. Oto mój wynik: ph - 7, nabłonki płaskie - liczne, nabłonki okrągłe 1-3, leukocyty - 30-50, erytrocyty wyługowane 0-1, pasma śluzu - b. liczne, bakterie - liczne, fosforany bezpostaciowe - d liczne, ciężar właściwy 1,021 i przejrzystość lekko mętna. Bardzo proszę o interpretację wyników.
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podany przez Panią wynik badania świadczy o zakażeniu dróg moczowych. Wskazuje na to leukocyturia (zwiększona ilość leukocytów w moczu) oraz obecność licznych bakterii. Jednak właściwa analiza badania jest możliwa jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie. Dlatego proszę pilnie skonsultować się z lekarzem. W Pani przypadku wskazane byłoby również wykonanie badania posiewu moczu z antybiogramem. Badanie to pozwoli zidentyfikować patogen, który wywołał zakażenie oraz jego wrażliwość (podatność na leczenie) na określone antybiotyki.