Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwiększona ilość leukocytów w moczu w ciąży

Jestem w 11 tygodniu ciąży i niedawno robiłam badania moczu. Oto mój wynik: ph - 7, nabłonki płaskie - liczne, nabłonki okrągłe 1-3, leukocyty - 30-50, erytrocyty wyługowane 0-1, pasma śluzu - b. liczne, bakterie - liczne, fosforany bezpostaciowe - d liczne, ciężar właściwy 1,021 i przejrzystość lekko mętna. Bardzo proszę o interpretację wyników.
KOBIETA ponad rok temu

Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Podany przez Panią wynik badania świadczy o zakażeniu dróg moczowych. Wskazuje na to leukocyturia (zwiększona ilość leukocytów w moczu) oraz obecność licznych bakterii. Jednak właściwa analiza badania jest możliwa jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie. Dlatego proszę pilnie skonsultować się z lekarzem. W Pani przypadku wskazane byłoby również wykonanie badania posiewu moczu z antybiogramem. Badanie to pozwoli zidentyfikować patogen, który wywołał zakażenie oraz jego wrażliwość (podatność na leczenie) na określone antybiotyki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy