Zwiększona ilość płynu w jamie stawowej w wyniku RM

Czy będę musiała mieć operację kolana ?? Wykonano u mnie jednofazowe badanie RM i stwierdzono zwiększoną ilość płynu w jamie stawowej. Uszkodzenie II stopnia ACL w okolicy przyczepu udowego- więzadło w tym miejscu pogrubiałe, obrzęknięte i zatarte pozostała część więzadła również nieco pogrubiała o zmiennym sygnale. Czy mogę prosić o wstępna opinię czy powinnam mieć operację?Od wypadku na nartach minął już miesiąc czasu a ja wciąż nie mogę wyprostować nogi tyle że boli już mniej.

Dzień dobry

Uszkodzenie ACL II stopnia leczy się zachowawczo, dodatkowo stosuje się zaopatrzenie ortopedyczne w postaci stabilizatorów i zalecane jest odciążenie kończyny. Ważną rolę odgrywa fizjoterapia- w pierwszej kolejności działa się przeciwobrzękowo a następnie wdraża się ćwiczenia, które mają na celu wzmocnienie mięśni, przywrócenie pełnej ruchomości w stawie oraz funkcji kolana. Jednak o dalszym leczeniu powinien zadecydować lekarz ortopeda.

Pozdrawiam