Zwiększona ilość płynu w worku mosznowym

Witam, mąż miał ostatnio robione USG jąder i moszny. Uwidoczniono zwiększoną ilość płynu w worku mosznowym: - powyżej bieguna górnego jądra prawego 20,4x16,6x11,6mm, vol 2,09cm3. -poniżej bieguna dolnego jądra prawego 18,6x10,4x15,2 mm, vol. 1,51cm3 - wokół jądra prawego film płynu do 3mm. Dodatkowo jądro lewe jest o 3,4cm3 większe od prawego. Staramy się o dziecko, mąż robił również badania nasienia i wyniki nie są za dobre, w 1m3 ma okolo 6mln plemników. proszę o pomoc. pozdrawiam

Leczeniem powinien zająć się bezpośrednio urolog. Być może konieczne okaże się ewakuowanie płynu z moszny, leczenie przeciwzapalne, antybiotykoterapia. O wszystkim zadecyduje urolog po konsultacji.