Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym i opuchnięte kolano

Witam:)Proszę o pomoc! W stawie kolanowym jest zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym,bez cech patologii błony maziowej w stawie kolanowym.prawidłowe ustawienie rzepki.Chrząstka stawowa na kłykciach k.udowej o gładkich zarysowaniach i grubości mm.Cechy tendinopatii ścięgna mięśnia czworogłowego.Więzadło rzepki,troczki rzepki bez zmian. Badanie zostało zrobione rok temu.Od miesiąca nie mogę zrobić przysiadu,kuleję....Kolano mam spuchnięte.Czekam w kolejce do lekarza specjalisty
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie z przed roku mało wnosi do obecnego stanu. Nie mniej jednak w badaniu są cechy stany zapalnego i zaburzenia funkcji ścięgna mięśnia czworogłowego uda. Konieczna jest konsultacja z ortopeda. Można wybrać się do lekarza prywatnie.