Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwiększona waga i trudności w odchudzaniu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od 3 miesięcy próbuję schudnąć bez żadnego efektu. Mimo przestrzegania wszystkich reguł zdrowego żywienia i uprawiania sportu nie chudnę. (4-5 razy w tyg biegam lub robię trening cardio, stosuję się do diety o niskim ig, nie jem słodkich rzeczy i słonych, jem duzo owoców, warzyw, brązowy ryż itp) Od 2 lat przyjmuje tab antykoncepcyjne w celu regulacji cyklu (obecnie Yaz). Dopiero co byłam u ginekologa, ale dalej mam brać leki.Mam 22 lata 165cm wzrostu i 69 kg wagi. Jak mogę schudnąć?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam,

dieta niskich IG nie jest gwarancją schudnięcia jeżeli jest w niej zbyt dużo kalorii, proszę zastosować niskokaloryczną dietę.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy