Zwiększony apetyt po Fluoksytynie

moje pytanie! Fluoksytyna ogólnie hamuje apetyt.-to wiemy z ulotki. Czy z Państwa praktyki,doświadczenia mozna uzyskac info.czy ktoś po tym zdecydowanie tyje? jem od 3 tygodni i mam okropnie duży apetyt. Choruję na nerwicę natręctw. Czy może unormuje się to i zacznę jeść zdecydowanie mniej? Wcześniej miałam Anafranil po którym urosłam 17 kilo. Lekarz przepisał mi więc fluoksytynę.

Przy nerwicy natręctw, oprócz leczenia farmakologicznego, kluczowa jest także odpowiednia psychoterapia. Poniżej zamieszczam link do poradnika dla oób chorych i ich rodzin,. Być może informacje te okażą się pomocne.

http://www.centrumpsychiatrii.eu/php/wyslane/aktualnosci/pliki/poradnik2.pdf

Mgr Adam Horak Psycholog

Szanowna Pani. Rzeczywiście fluoksetyna może powodować spadek łaknienia. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że odczuwany przez Panią zwiększony apetyt może być pożądanym działaniem zażywanego leku. Nerwicy natręctw może towarzyszyć dolegliwie obniżony nastrój i spadek apetytu a zażywany lek mógł przyczynić się do oczekiwanej poprawy Pani stanu zdrowia, czemu może towarzyszyć zwiększona zdrowa aktywność życiowa a w konsekwencji apetyt i powrót do normalnej wagi. Dla zobiektywizowania problemu proszę spróbować obliczyć sobie wskaźnik BMI=waga [kg]/wzrost do kwadratu [m]; normy: niedowaga < 18,5; waga w normie 18,5 - 24,9; nadwaga 25 - 29,9; otyłość stopnia I 30 - 34,9; otyłość stopnia II 35,00 - 39,99; otyłość stopnia III > 40 . W przypadku przekroczenia wyniku 25 proszę skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.