Zwiększony płyn w stawach międzykręgowych

Mam 59 lat. W ciągu trzech lat miałem 6 x MR. mam cystę na poziomie l4-l5. po stronie prawej i lewej. zwiękony płyn w stawach międzykręgowych. pośrodkowo jet trzecia cysta. Nie mogę chodzić, nie mogę stać - ból i drętwienie nogi prawej albo obydwu naraz. bardzo boli też kregosłup w lędźwiach. odwiedziłem sporo lekarzy i opinie sa absolutnie sprzeczne - neuro chirudzy chcą operować i to szybko bo stan sie pogarsza a neurologowie absolutnie odradzają ze względu na duże ryzyko. mam kociokwik w głowie i skołatane nerwy. w dodatku byłem na rencie od dwóch lat, a tydzień temu lekarz orzecznik zus stwierdził że jestem zdolny do pracy. wariactwo. nie wiem co robić.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zdecydować się na jednego lekarza i zastosować się do jego zaleceń. Najprawdopodobniej konieczna będzie operacja.