Zwłóknienia pozapalne w szczytach płuc

Bardzo proszę by mnie powiedzieć co to są zwłóknienia pozapalne w szczytach płuc?które wykazało mnie badanie tomografi kręgosłópa?Jestem po operacji prawego płuca był usuwany krwiak i odma operacja była zrobiona rok temu a także mam wycięty szczt prawego płuca.W marcu tego roku miałam robionoe RTG płuc i nic takiego nie wykazało,bardzo jestem tym zaniepokojona,pozdrawiam.

Witam. Tomografia komputerowa jest badaniem o wiele bardziej dokładnym niż rtg. Opisane zmiany powstały na skutek przebytych w przeszłości stanów zapalnych tkanki płucnej - nie ma powodów do niepokoju.