Zwolnienie lekarskie po operacji usunięcia macicy

mam 35 lat 02.04.2014 miałam usunięta macicę przez cięcie brzucha. jestem po wizycie kontrolnej lekarz dał mi L4 do końca maja i powiedział że więcej nie może ale powiedział również że szwy wewnątrz rozpuszczają się do pół roku boje się wrócić mimo że wszystko się goi dobrze ale jestem osłabiona a ja pracuję w mini markecie gdzie towar typu skrzynka z piwem i zgrzewka musimy wnosić po schodach ba mamy magazyny niżej. nadmieniam że nigdy nie chodziłam na L4 nie migam się od pracy proszę o opinię

Po operacji na powłokach brzucha będzie obowiązywał zakaz dźwigania przez kilka miesięcy z uwagi na możliwość powstania przepukliny w bliźnie operacyjnej. Proszę o swoich wątpliwościach oraz charakterze Pani pracy po ludzku opowiedzieć lekarzowi. Po miesiącu pacjent może wrócić do pracy siedzącej - bez dźwigania, może także zostać przesunięty na inne stanowisko pracy, o czym decyduje lekarz zakładowy. Jeśli nie ma takich możliwości przysługuje Pani dalsze zwolnienie, które maksymalnie może wynieść 182 dni, lecz na to zapewne nie zgodzi się ZUS i kontroler może Panią "uzdrowić" wcześniej ;)