Zwolnienie lekarskie w 20. tygodniu ciąży

dzin dobry jestem w 20 tygodniu ciazy i moj pierwszy lekarz ginekolog wystawial mi l4 bez problemu ale musialam zmienic lekarza i teraz moj obecny lekarz powiedzial ze on nie wystawi mi zwolnienie bo uwaza ze ciaza to nie choroba i moge normalnie pracowac tym bardziej ze ciaza rozwija sie prawidlowo..pracuje w hurtowni gdzie nie ma stanowiska dla kobiety w ciazy..Mam problemy z cisnieniem bole kregoslupa i nadal mecza mnie wymioty..czy lekarz rodziiny moze wystawic mi l4???

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie może jeśli widzi wskazania poza ginekologiczne.
Pozdrawiam