Zwolnienie po operacji przepukliny pachwinowej

Mam pytanie, mąż ma mieć operację metodą laparoskopową na przepuklinę pachwinową w Danii. Duński lekarz twierdzi, że po operacji 2 tygodnie zwolnienia i może wracać do pracy. Mąż wykonuje pracę fizyczną, jeździ też samochodem, dziesięć godzin jest w pracy. Czy to nie za szybko.

W Polsce po tego typu zabiegu zwalnia się zazwyczaj z pracy fizycznej chorego na okres około 1 miesiąca. Zaleca się przerwę w wykonywaniu ciężkiego wysiłku fizycznego po plastyce przepukliny pachwinowej z użyciem siatki na okres 1 miesiąca. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki będzie stan zdrowia pacjenta po zabiegu, jaką wykonuje pracę i jakie jest doświadczenie w tym względzie chirurga prowadzącego. To chirurg prowadzący decyduje ostatecznie o zwolnieniu pooperacyjnym z pracy.