Zwolniona praca serca po stosowaniu leków na nadciśnienie

Witam Mój mąż ma 37 lat, od ok 10 ma nadciśnienie i przy tej okazji bicie serca ok 60/min i mniej, max 65/min. Wazy 96 kg i ma 178 cm wzrostu. Ponieważ zmieniliśmy miejsce zam. zmienił się też kardiolog. Zmienił mężowi leki i zapisał vanatex HCT 91x1)80mg+12,5mg; i concor cor 1,25 mg(1x1). Moje pytanie dotyczy drugiego leku, który w ulotce jak jest napisane zwalnia pracę serca. Mąż wizytę ma za 3 m-ce. Czy powinien brać te leki. BARDZO PROSZĘ o szybką odpowiedź, za co z góry serdecznie dziękuj

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Concor Cor to preparat z grupy beta-blokerów, czyli lek, który obniża ciśnienie tętnicze, ale także zwalnia pracę serca, co poprawia odżywienie mięśnia serca. Kardiolog bez wątpienia zalecił lek celowo - nie ma powodów do niepokoju. Pani mąż powinien przyjmować leki wg zaleceń lekarza prowadzącego.