Zwolniony przyrost bHCG w ciąży

witam Od 9 maja wiem, ze jestem w ciąży Ostatnią miesiączke miałam 13.04 a jajeczkowanie między 25-30.04. Wg usg tydzień temu był 6t1d Widoczny pęcherzyk i lekko pulsujac punkcik. Beta na poczatku 12.05-31, 19.05-628, 21.05-1472, 24.05-3263, 31.05-8637, 03.06-11443, 10.06-12410. Wyraźnie przyrost zwolnil. Czy tak sie zdarza czy jednak może to świadczyc o nieprawidlowym rozwoju ciązy. Usg mam dopiero za tydzień. Jestem już po 4 poronieniach. Bardzo się marwtię. Proszę o odpowiedź

Witaj.
Od pewnego czasu zrezygnowano z seryjnego oznaczania betaHCG we wczesnej ciąży, ponieważ jego nawet powolny wzrost (czyli mniej niż 2x co 2 dni) o niczym nie może świadczyć i wywołuje zamieszanie. W twoim przypadku (4 x poronienia) należ bacznie obserwować rozwój ciąży tylko poprzez wykonywanie USG (też nie za często). Czy znana jest u Ciebie przyczyna tak licznych poronień?
Pozdrawiam.