Zwymiotowana 9 tabletka

Wczoraj w sobotę (20.03.) zwymiotowałam 9 tabletkę, którą wzięłam o 21.00. Wymiotowałam o 00.30, więc podejrzewam, że tabletka nie wchłonęła się całkowicie. Nie przyjęłam kolejnej, ponieważ potem jeszcze kilkakrotnie wymiotowałam. Dzisiaj (21.03.) planuję wziąć 10 tabletkę o normalnej porze. Stosunek odbyłam 12.03., czyli tydzień wcześniej. Do końca opakowania będę stosować dodatkowe zabezpieczenie, ale boję się o niekorzystne działanie wstecz. Czy jest to możliwe? Wiem, że pominięta tabletka to 2 tydzień, ale sam początek - stąd moje obawy. A co w wypadku, gdy zwymiotuję też 10 tabletkę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zwymiotowała Pani po 3,5 godzinie od zażycia tabletki, a więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że tabletka się jednak wchłonęła. Poza tym jest to drugi tydzień, a więc pominięcie pigułki nie wiąże się z dużym ryzykiem ciąży i nie ma konieczności dodatkowego zabezpieczenia (przynajmniej tak zazwyczaj podają producenci tabletek, proszę sprawdzić jeszcze w ulotce swojego leku). Ryzyko związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym ma miejsce w przypadku pominięcia tabletki tylko w pierwszym tygodniu cyklu. Gdyby zdarzyło się tak, że zwymiotowałaby Pani także 10. tabletkę, to należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie do końca tego cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy (i być może także przez 7 pierwszych dni nowego cyklu).

Pozdrawiam!