Zwymiotowana tabletka z trzeciego tygodnia, brak dodatkowego blistra

Witam. Wczoraj około 0.30 przyjęłam tabletkę, po czym po około 2,5-3 godzinach nastąpiły umiarkowane wymioty. Od razu po tym położyłam się spać zapominając o incydencie. Teraz gdy zbliża się pora przyjęcia tabletki nie wiem co mam czynić? Jest to tabletka z dnia 15, pierwsza z trzeciego tygodnia. Czy powinnam przyjąć dwie tabletki naraz dziś o 0.30? Dodam, że nie mam dodatkowego blistra i muszę użyć tego samego, jakie wówczas są zasady. Czy nie biorę ostatniej tabletki w ogóle i następny blister zaczynam dzień wcześniej (zawsze zaczynam w sobotę, czyli zaczęłabym w piątek)? Czy powinnam przerwać cykl i zrobić 7dniowa przerwę? Czy dobrze liczę, wtedy też bym zaczęła brać w piątek 18stego? Nie wiem dokładnie do którego dnia liczyć, gdyż nie mam pewności, czy wczorajsza tabletka się wchłonęła czy nie. Proszę o szybka odpowiedź, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nikt nie może mieć pewności czy tabletka się wchłonęła czy nie. Z tego względu bezpieczniej jest założyć, że nie.
2. Rozwiązania są dwa:
   a). Może Pani wziąć jak najszybciej pominiętą tabletkę, kontynuować przyjmowanie tabletek z blistra o stałej porze (w międzyczasie wykupując kolejny) i po zakończeniu danego blistra rozpocząć od razu nowy bez robienia przerwy (na otrzymanie recepty i wykupienie nowego opakowania ma Pani co najmniej 5 dni)
   b). Może Pani od razu rozpocząć przerwę traktując dzień wymiotów jako pierwszy dzień przerwy.