Zwymiotowanie dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych

Postanowiłam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin. Miesiączkę dostałam wieczorem zazylam ja o 22 zwymiotowalam godzinę później. Następna wzięłam o 10 czyli 12 godzin czyli tak jakby 2. Lecz po 5 godzinach znowu zwymiotowalam (ciężka miesiączka) i nie wzięłam 2 bo tabletka powinna się wchłonąć. Tabletki biorę regularnie 2,5 tygodnia. Czy jestem bezpieczna? Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. Po 2,5 tygodnia zabezpieczenie możemy już uznać za pełne. Nie ma powodów do niepokoju.