Zwymiotowanie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra

Witam! Mój problem dotyczy zwymiotowania pierwszej tabletki z nowo rozpoczętego opakowania, tabletkę przyjęłam ok. godziny 22.30. Wymioty miały miejsce ok. godz 2.20, nadmienię, że nie przyjęłam kolejnej tabletki po zwymiotowaniu tylko o 22, jak to robię codziennie. Moje pytanie jest następujące co mam robić? Brać normalnie tabletki i stosować prezerwatywy przez cały cykl + siedmiodniową przerwę? Co z następnym opakowaniem, czy jako że to była pierwsza tabletka następne opakowanie mam zacząć brać tego samego dnia co zawsze brałam? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie,
Wymioty wystąpiły około 3h 50min po przyjęciu tabletki, a zatem wydaje się, że nie doszło do obniżenia skuteczności preparatu. Producent podaje, iż tabletka ulega wchłanianiu przez 3-4 godziny. Oznacza to, że wymioty pojawiły się na granicy maksymalnego czasu. W obecnej sytuacji, jeżeli zależy Pani na całkowitej pewności, warto stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez 7 dni. Po tym czasie nie ma wskazań ani do zmiany schematu przyjmowania tabletek ani do stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam!